Translate

środa, 28 listopada 2012

Sandacz



       Może zacznę od Sandacza, przy okazji skuteczna metoda na pozostałe ryby, takie jak sum czy szczupak.
          Wędka nie powinna być zbyt sztywna, gdyż sandacz nie jest specjalnie wymagającym przeciwnikiem, powinna mieć jednak mocny dolnik, co ułatwia zacinanie na większych odległościach. Ciężar wyrzutowy kija powinien się mieścić w granicach 30-100g. kołowrotek powinien być solidny. Na kołowrotku lepsza jest nawinięta plecionka, co zwiększa czułość całego zestawu. Plecionka o przekroju ok.0,15 mm. pozwoli nam na wyciągnięcie każdego okazu. Ciężarki wybieramy w zależności od uciągu wody, czy jest płynąca, czy stojąca woda. Dodatkowo do zestawu potrzebna jest rurka anty splontaniowa, kotwiczki, krętliki oraz igła do nawlekania trupków, najlepsza świeża rybka.
          Podobnie jak w technice spinningowej, tak i tu przygotowany zestaw zarzucamy. Ważne jest by każde najmniejsze branie zacinać. Gdy nie ma brania, zaraz po opadnięciu zestawu zamykamy kabłąk kołowrotka i kontrolujemy opadanie zestawu, wówczas należy naprężyć zestaw, i odstawić na podpórce. Następnie trzeba odczekać ponad 10 minut,gdy branie nie ma, podciągnąć ok. 1m., i tak do skutku.
     Równie dobrze jest zastosować drugą technikę. Polega ona na opadnięciu zestawu, a następnie przesuwaniu zestawu z 15 sekundowymi przerwami. Metoda Sprawdza się nie tylko w rzekach, ale również w jeziorach. Tak przygotowany zestaw może być piekielnie mocny na drgające sandały. 

Rys1.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz